top of page

Kristofs Blaus

Latviešu uzņēmējs un sabiedrības aktīvists

Veidoju un vadu uzņēmumus 16 gadus. Lai neko neiekavētu, sāku uzreiz 19 gadu vecumā un priecājos, ka līdz šodienai, kopā ar neticamiem partneriem un draugiem, izdevies izveidot vairākus veiksmīgus projektus, kas dod lielu ieguldījumu Latvijas ekonomikā, demokrātijā un drošībā.

_X7A5185_edited_edited_edited.png
  • Writer's pictureretv.lv

Uzņēmēji Mieram pārstāvji Kristofs Blaus un Ieva Driksna uzrunā Ukrainas atbalstītājus Rīgas pilīNākamajā rītā pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, daži startupi apvienojāmies whatsapp chatā un meklējām asins pārliešanas traukus Ukrainai. Uzreiz atsaucās kolēģis Roberts Flaumanis, kura krustmāte vada medicīnas uzņēmumu Arbor Medical un pēc pirmā telefona zvana viņa noziedoja visus savus noliktavas krājumus. Šis ziedojums bija pirmais no miljoniem palīdzības vienību, ko nākamajos mēnešos nosūtījām Ukrainai.


Jebkurš sazvanītais Latvijas uzņēmējs nekavējoties bija gatavs ziedot naudu, programmēt, rakstīt, dizainēt, ziedot preces, degvielu, transportu. Personīgi iesaistījās šo uzņēmumu vislabākie cilvēki, lai strādātu brīvdienās, vakaros un naktīs.


Pirmo trīs dienu laikā jau bijām izauguši līdz kādiem 100 uzņēmumiem. Sīvi konkurenti plecu pie pleca kā tuvākie brāļi un māsas. Bez savstarpējiem kašķiem – ar vienīgo rūpi ātrāk aizstāvēt Ukraiņu dzīvības un saprotot, ka būtībā – sargājam arī savu brīvību no Krievijas.


Latvijas uzņēmēji apvienojās tik ātri un tik efektīvi kā neviens un parādīja piemēru visai pasaulei. Cik latvieši ir ātri, vienoti un bīstami pretinieki. Mūsu droni, ieroči, zāles, pārtika, drēbes un tas ātrums, kādā latvieši to visu sarūpēja– izmainīja kara gaitu, izglāba dzīvības, apturēja neskaitāmus tankus un Putina noziedziniekus. Lai katrs latvietis zina un atcerās – mūsu tauta un uzņēmēji šobrīd ir starp pasaules līderiem cīņā pret Putinu. Un mums kā līderiem jāturpina līdz uzvarai.


bottom of page